Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Aktualności

09 lutego 2018 19:48 | Aktualności

BEZPIECZNE INTERNECIAKI

   Pod takim hasłem obchodzono Międzynarodowy Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Okonku.

 

   W dniu 06.02.2018 r. wszyscy uczniowie wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Celem akcji było uświadomienie uczniom Szkoły Podstawowej potencjalnych zagrożeń płynących z sieci. Nasza akcja była działaniem lokalnym związanym z obchodzonym 06 lutego br. na całym świecie „SAFER INTERNET DAY”, czyli DNIEM BEZPIECZNEGO INTERNETU.

Kilka słów na ten temat:

Dzień Bezpiecznego Internetu – to święto obchodzone od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

   W propagowanie idei SAFER INTERNET DAY aktywnie włączył się zespół uczniów działających w Zespole Małych Form Teatralnych wraz z opiekunem Panią Danutą Matuszczak przygotowując spektakl teatralny zatytułowany „Internet to nie wszystko”. Młodzi aktorzy zaprezentowali się w Okoneckim Centrum Kultury trzykrotnie dla klas: I – III, IV – VI oraz VII, II i III gim.

 Wcześniej głos zabrał Policjant z Komisariatu Policji w Okonku – Pan Konrad Radzymiński, który przekazał istotne informacje zwiększające bezpieczeństwo w sieci naszych uczniów.

Wiele ciekawych i cennych wskazówek skierowali do dzieci i młodzieży Dyrektorzy placówki: Pan Dyr. Andrzej Zawiliński, Pani Dyr. Nina Włodarczyk oraz Pani Dyr. Małgorzata Kijowiec.

   Uczniowie zrzeszeni w szkolnym teatrze wraz z opiekunem Panią Danutą Matuszczak dziękują Dyrekcji za wsparcie i pomoc w realizacji akcji SAFER INTERNET DAY.

Przeczytano: 134 razy. Wydrukuj|Do góry

Dzień Bezpiecznego Internetu.