Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Aktualności

25 lutego 2018 21:43 | Aktualności

XXVI Światowy Dzień Chorego.

   9 lutego 2018r. uczniowie ze Szkolnego Koła Caritas odwiedzili podopiecznych Dziennego Domu Senior-Wigor w Okonku. Powodem tego spotkania był przypadający na niedzielę, 11 lutego XXVI Światowy Dzień Chorego. W naszych czasach poza wszelkimi różnymi chorobami, wielu ludzi dotyka także samotność i obojętność, które też często stają się przyczyną innych chorób. Dlatego dobrze, że jest takie miejsce, gdzie Seniorzy mogą ze sobą po prostu być.

   Nasi wolontariusze chcieli własnoręcznie przygotować drobne upominki, dlatego podczas warsztatów plastycznych powstały przepiękne serca ze starotestamentalnym błogosławieństwem. Spotkanie w „Wigorze” obfitowało w wiele wzruszeń i wielką spontaniczną radość wyrażaną śmiechem, a także śpiewem. Dziękujemy za wszelką życzliwość p. Beacie i p. Karolinie, które sprawiły, że mogliśmy się w takim gronie spotkać. Mamy nadzieję, że to spotkanie zapoczątkuje coś pięknego.

   Takie same słowa błogosławieństwa otrzymali od nas w niedzielę księża z naszej parafii podczas Mszy św.: Ksiądz Proboszcz Jan, sam zmagający się z chorobą, a przy okazji niosący chorym pocieszenie i sakramenty uzdrowienia oraz ksiądz Radosław podobnie służący chorym, a także systematycznie odwiedzający podopiecznych Domu Senior-Wigor. Bo w tym dniu pamiętamy w modlitwie nie tylko o chorych i samotnych, ale także o tych, którzy niosą im pomoc: krewnych, opiekunach, lekarzach, pielęgniarkach, wolontariuszach i kapłanach.

 

                                                                                                                   Opiekun SKC K. Pastusiak

Przeczytano: 127 razy. Wydrukuj|Do góry

XXVI Światowy Dzień Chorego.