Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Aktualności

10 maja 2018 21:08 | Aktualności

II warsztaty kulinarne w Warcisławie

   W dniu 9 maja 2018 roku, uczennice klasy III aj Joanna Argasińska, Julianna Trębska, Julia Sosnowska wraz z opiekunem p. Jadwigą Kwiatkowską uczestniczyły w II Warsztatach Kulinarnych o Nagrodę Kuchmistrza Grodu Warcisława. Warsztaty odbyły się w Zespole Szkół Nr 2 imienia Księcia Warcisława w Szczecinku. Podczas zajęć na stanowiskach uczennice wspólnie z mistrzem Łukaszem Szymańskim przygotowywały cztery potrawy:

  • karkówka w sosie paprykowo – jabłkowym,
  • karkówka w sosie karmelowo – chrzanowym,
  • roladki z karkówki z sosem anchois – kaparowym,
  • kotlety ministerskie z orzechami z sosem pieczeniowym.


    Efektem pracy dziewcząt były potrawy ułożone dekoracyjnie na talerzach, zachęcające kolorystyką i zapachem. Uczestniczki warsztatów kulinarnych mogły spróbować każdą potrawę - wyszły z pełnymi brzuchami i z uśmiechem na twarzy. Jak było wszystko smakowite nie muszę przekonywać, ślinka leci na samo wspomnienie. Potraw przygotowanych przez nasze uczennice spróbowali dyrektorzy naszej szkoły – smakowały wyśmienicie. Celem warsztatów jest upowszechnianie wiedzy na temat zdrowego odżywiania, rozwijanie zainteresowań sztuką kulinarną.

   Następne warsztaty odbędą się dnia 16.05.2018 roku podczas Dni Otwartych w Zespole Szkół Nr 2 w Szczecinku – nasze uczennice będą przygotowywały potrawy dla kolegów  i   koleżanek odwiedzających szkołę.

Przeczytano: 76 razy. Wydrukuj|Do góry

II warsztaty kulinarne w Warcisławie