Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

17 października 2014 19:20 | Archiwum

Gala Finałowa

W dniu 10 października 2014r Mszą św. w intencji bohaterów projektu rozpoczęła się Gala Finałowa I edycji Projektu „eSzkoła Wielkopolska Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan”. Po ponad półrocznej pracy cztery grupy projektowe stworzyły biogramy postaci: ks. Jana Lisa, p. Mirosława Mikietyńskiego, ks. Jana Rataja i p. Czesława Wamke. Biogramy zostały zamieszczone w Cyfrowej Dziecięcej Encyklopedii Wielkopolan (niebawem będą dostępne pod adresem http://www.encyklopediawielkopolan.pl). Gala była podziękowaniem dla wszystkich, którzy (na kolejnych etapach projektu) pomagali nam w zbieraniu informacji, udostępniali swoje prywatne archiwa, a także poświęcili swój czas, abyśmy mogli skutecznie pracować w grupach projektowych.
Po Mszy św. udaliśmy się do Okoneckiego Centrum Kultury, gdzie wszyscy mogli zobaczyć wystawę i prezentacje multimedialne poświęcone naszym bohaterom, wysłuchać utworów ich autorstwa lub im dedykowanym oraz osobiście dopowiedzieć kilka słów   o naszych „znanych – mało znanych” . Uroczystość uświetniona została występem  Zespołu Sygnalistów Myśliwskich „Brzuchowa Góra 208” oraz Klaudii Zuzanny Karaś – naszej absolwentki. Po uczcie duchowej mogliśmy jeszcze spotkać się z naszymi gośćmi przy słodkim poczęstunku (przygotowanym przez mamy uczniów i z wielką pomocą pracowników OCK).
Największą radością dla nas było to, że osoby bliskie naszym bohaterom powiedziały, że „podpisują się pod wszystkim”, co tu zobaczyły i usłyszały.
Wszystkim – za wszystko jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
O zmaganiach projektowych możecie dowiedzieć się więcej z zakładki Akcje, projekty/Cyfrowa Dziecięca Encyklopedia Wielkopolan.


Uczniowie z CDEW z opiekunami

Przeczytano: 1258 razy. Wydrukuj|Do góry