Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

04 września 2017 17:01 | Archiwum

Wycieczka do gospodarstwa ekologicznego w Anielinie

   Dnia 19 czerwca 2017r. uczniowie klasy IIIc pojechali do pobliskiego gospodarstwa ekologicznego Państwa Dendek do Anielina na spotkanie pt.”Zdrowa żywność daje moc”. Dzieci dowiedziały się, co to jest żywność ekologiczna i jaki ma wpływ na zdrowie człowieka oraz zapoznały się ze sposobami jej produkcji.

   Na początek uczestnicy obejrzeli gospodarstwo, hodowane w nim zwierzęta oraz pola uprawne. Uczniowie odgadywali nazwy uprawianych roślin po wyglądzie, smaku i zapachu. Następnie wszyscy udali się na łąkę gdzie dzieci mogły poleżeć i odpocząć na suszącym się sianie. Gdy niemal całe siano zostało przez nich „przewrócone” wrócili do gospodarstwa, gdzie czekały zdrowe przekąski – marchewka i jabłka oraz soki przygotowane przez gospodarzy.

  Po krótkim odpoczynku dzieci obejrzały pasiekę, zapoznały się z produkcją miodu i spróbowały pszczelego specjału. Następnie na przygotowanym przez gospodarzy ognisku upiekły kiełbaski i zjadły je ze smakiem, tym bardziej, że dostały do nich ketchup i musztardę własnej produkcji.  Po posiłku przyszedł czas na pracę. Każdy otrzymał białą koszulkę i wykonał na niej kredkami i pisakami do tkanin eko - motywy własnego pomysłu. Gdy wszystkie koszulki były gotowe, dzieci ubrały je i zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie.  Na koniec spotkania każdy uczestnik otrzymał od gospodarzy upominek składający się z produktów ekologicznych. To było bardzo „zdrowe” i pouczające spotkanie. Niestety, to, co dobre szybko się skończyło i trzeba było wracać do szkoły.


Bardzo dziękujemy gospodarzom - Państwu Dendek za wspaniałe przyjęcie i gościnność.

Przeczytano: 466 razy. Wydrukuj|Do góry

„Zdrowa żywność daje moc”