Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

10 lipca 2018 20:49 | Archiwum

Drugi dzień półkolonii letnich "Kto ty jesteś? Polak mały..." elementarz młodego Polaka

 

Wtorek, 10 lipca - „W zgodzie z naturą – heraldyka polskich miast (świat roślin i zwierząt)”

   Dzisiejszy dzień, to wyprawa w szczególne miejsce. Tuż po śniadaniu udaliśmy się do Nadleśnictwa Okonek. W „Leśnej klasie” wszystko wygląda inaczej – tam, to nawet nie byłaby straszna praca klasowa z przyrody, no i pani Małgorzata Ufnowska, która prowadziła dla nas zajęcia z heraldyki też wyglądała jakoś inaczej. Może to przez mundur leśnika?

Zresztą, w wakacje szkoła też jest dużo fajniejsza...

   Od pani Małgosi dowiedzieliśmy się wiele ciekawych rzeczy o herbach, mogliśmy przyjrzeć się szczególnie tym, na których widniały motywy roślinne i zwierzęce. Okazuje się, że w naszym rejonie jest takich herbów bardzo dużo. Każdy z nas mógł spróbować swoich sił, aby na przygotowanej tarczy wykonać jeden z nich.

Zielony teren nadleśnictwa sprzyja rekreacji, dlatego dziś wiele czasu spędziliśmy na świeżym powietrzu. Nie mogło zabraknąć ogniska z pieczonymi kiełbaskami, ale jak się okazało największą furorę robiły pieczone... banany.

   Kiedyś symbolem sukcesu Adama Małysza stała się bułka z bananem. Dziś nasi koloniści (za sprawą wschodzącej gwiazdy „Kuchennych Rewolucji” - Zosi) mogli delektować się pieczonym bananem w chlebie. Może nie brzmi ciekawie, ale jak smakuje...

Przeczytano: 440 razy. Wydrukuj|Do góry

W zgodzie z naturą