Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

13 lipca 2018 11:29 | Archiwum

Czwarty dzień półkolonii letnich "Kto ty jesteś? Polak mały..."


Czwartek, 12 lipca –  „Kocham Cię Polsko”

   W czasie deszczu dzieci się nudzą... może, ale nie na naszej półkolonii. Przez niemal cały dzień podzieleni byliśmy na dwie grupy: „białych” i „czerwonych”. „Biali” zaczęli swoje sportowe zmagania w hali, gdzie rozegrali mecz w dwa ognie i uczestniczyli w półkolonijnym Rambicie. Był też czas na zabawę i rekreację. Tymczasem „czerwoni” mierzyli się z zadaniami wielkiego quizu o Polsce pt. „Kocham Cię Polsko”. Ależ tam się działo. Zadania były bardzo różnorodne: od rozkodowywania flagi Polski, przez „5 sekund”, kalambury, aż po „Zgadnij kto to/co to?”.

   Szybki lunch i zamiana stron, a właściwie miejsc i zadań: „czerwoni” ćwiczyli ciało, a  „biali” wytężali umysły. W oczekiwaniu na mecze finałowe mistrzostw świata, nie mogło zabraknąć krótkiego meczu w „nogę”, który tym razem udało się już rozegrać na Orliku.

   Czegoś też się nauczyliśmy. Nie da się odpowiedzieć na wszystkie pytania, jeżeli zna się nazwisko tylko jednego słynnego Polaka, nawet gdyby to był Robert Lewandowski. Mimo, że w dzisiejszych czasach, prawie wszystko można znaleźć w Internecie, warto i wypada wiedzieć więcej o swojej ojczyźnie.

Przeczytano: 387 razy. Wydrukuj|Do góry

Kocham Cię Polsko