Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

17 lipca 2018 18:39 | Archiwum

Szósty dzień półkolonii letnich "Kto ty jesteś? Polak mały..."


Poniedziałek, 16 lipca - „Gigantyczne symbole stolic Polski - tych dawnych i obecnej”

 

   Mimo usilnych próśb nasze wychowawczynie nie chciały się zgodzić na weekend w szkole, dlatego dzisiaj rozpoczęliśmy drugi (i niestety ostatni) tydzień naszych półkolonii. Podczas porannych rozmów dominował temat wczorajszego finału – niestety Chorwacja nie została mistrzem świata, chociaż tak jej kibicowaliśmy.

   Dzisiejsze gigantyczne zadania dotyczyły stolic Polski i ich charakterystycznych budowli. Na początku dowiedzieliśmy się sporo o poprzednich oraz obecnej stolicy naszego kraju, a także o władcach, którzy z różnych powodów przenosili je do innych miast. Poznaliśmy też najbardziej charakterystyczne dla naszych stolic budowle. Przez całe zajęcia pracowaliśmy w pięciu grupach.  Powstały piękne prace wykonywane w kolażu – czyli łączeniu technik i materiałów.

   Podczas meczu na orliku doszło do niecodziennej sytuacji. Tuż po jego zakończeniu jedna drużyna wbiła zwycięskiego gola. Jednak sędziemu (nawet bez pomocy systemu VAR) udało się nie uznać tej bramki, dlatego mecz zakończył się remisem. Nie zawsze musi być dogrywka i karne...

Przeczytano: 361 razy. Wydrukuj|Do góry

Gigantyczne symbole stolic Polski