Zbieramy nakrętki na Fundację „Słoneczko” dla Klaudiusza Szymańskiego KRS 11/S. Dołącz do nas!

Archiwum

25 lipca 2018 18:29 | Archiwum

Półkolonia letnia „Kto Ty jesteś? Polak mały... Elementarz młodego Polaka”

   W dniach od 9 do 20 lipca w Szkole Podstawowej w Okonku odbywała się półkolonia letnia, której organizatorem było Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Zarząd Gminny w Okonku.

   W ramach zajęć 45 uczestników (w wieku od 7 do 14 lat) w przyjaznych progach świetlicy szkolnej przy ul. Leśnej poznawało historię naszego kraju i regionu. Wśród nich dominowały różnorodne formy plastyczne i techniczne (m.in. malowanie koszulek, przygotowywanie nakryć głowy z papieru i filcu, prawdy Polaków spod Znaku Rodła, gigantyczne budowle i fotorelacje w kolażu), a także zabawy sportowe, teatralne i muzyczne. Nie zabrakło różnych quizów, kalamburów oraz zajęć z kodowania. Półkoloniści poznali w „Leśnej klasie” podstawowe wiadomości z zakresu heraldyki oraz brali udział w wycieczce do Muzeum Ziemi Złotowskiej i do dwóch muzeów w Poznaniu (Brama Poznania i Rogalowe Muzeum Poznania).

Kadrę półkolonii tworzyli:

  • p. Andrzej Zawiliński i p. Katarzyna Pastusiak – kierownicy kolonii
  • p. Małgorzata Jędrzejczak, p. Edyta Soliwoda i p. Mariola Zaleska – wychowawczynie
  • p. Lidia Jakiel –  „szefowa kuchni”

   Półkolonia nie mogłaby się odbyć gdyby nie wsparcie finansowe różnych instytucji. Warto podkreślić, że okonecki oddział TPD jako jedyny z województwa otrzymał dotację od Wielkopolskiego Kuratora Oświaty na organizację tej formy wypoczynku. Również Gmina Okonek wsparła działania TPD przyznając dofinansowanie. Założenia programowe półkolonii udało się zrealizować dzięki życzliwości i hojności wielu osób i instytucji, którym bliska jest pomoc i działania na rzecz dzieci : Okechamp S.A. Zakład Produkcyjny  Borucino, OKECHAMP S.A. Poznań, BALTRAMP SHIP SP. Z O.O. Szczecin, SBL Złotów Oddział w Okonku, BALTIC SEA TRANS Okonek, Księgarnia Antyk-wariat Szczecinek, Przetwórnia Owocowo-Warzywno-Mięsna "Rafiński" s.c. Piotr Rafiński, Alicja Rafińska Barcin Wieś, Spółdzielnia Socjalna „Gryf” w Okonku, Nadleśnictwo Okonek.

   Ogrom pracy i wsparcia na różnych etapach przygotowania, tworzenia i prowadzenia półkolonii włożyli wolontariusze: p. Jadwiga Jakiel – Czyżewska, p. Maria Suzga, p. Katarzyna Pastusiak, ks. Radosław Winiecki, p. Olga Jakiel i p. Waldemar Suzga, a także Wiktoria i Nina Czyżewskie oraz Weronika i Hania Pastusiak.

                                                                                                                                                                                                                                                 Małgorzata Kijowiec

Przeczytano: 385 razy. Wydrukuj|Do góry